Toshiba Portege X30 – jakość (nie) na każdą kieszeń

Wybór laptopa to nie taka prosta sprawa. Szczególnie, gdy chodzi o laptopa biznesowego. Gdy zastanawiamy się, jakie cechy powinien posiadać idealny laptop biznesowy o czym myślimy?

  • Waga. W końcu trzeba nosić go ze sobą zawsze i wszędzie a jest to uciążliwe szczególnie w przypadku wyczerpujących służbowych podróży. Często laptopa trzymamy na kolanach, wtedy też mamy okazję odczuć jego gabaryty.
  • Wydajność. Kwestia kluczowa dla każdego laptopa, nie tylko biznesowego. Oczekujemy, że będzie działał błyskawicznie, a korzystanie z niego nie przyprawi nas o atak furii.
  • Cena. W końcu przechodzimy do najważniejszego. Co z tego, że laptop będzie spełniał wszystkie nasze wymagania, skoro rzut oka na cenę natychmiast nas zniechęci? Idealny laptop powinien oferować dobrą jakość w niewysokiej cenie.

Toshiba Portege X30 to produkt kierowany na segment korporacyjny

Autor zdjęcia: pixabay.com

Toshiba Portege X30 to produkt kierowany na segment korporacyjny (http://www.notebooki-biznesowe.pl/?p=260). Według informacji producenta ma cechować się odpornością na uszkodzenia, co jest wyjątkowo ważne dla biznesmanów. Co jeśli laptop z ważnymi dokumentami zalałby się kawą? Laptop jest  wyposażony w ekran o przekątnej 13,3” Full HD. Bateria pozwala na pracę do 18 godzin bez zasilacza, cechuje go mała waga (ok. 1,05kg)

Parametry techniczne Toshiba Portege X30

  • Procesor Intel Core i5-7300u lub i7-7600u – są to dwurdzeniowe, czterowątkowe procesory niskonapięciowe z generacji Kaby Lake
  • 8 lub 16 gb ram – jest to ilość wystarczająca do większości zastosowań
  • Dysk SSD 256gb lub 512gb – dużą zaletą tego laptopa jest zastosowanie dysku SSD zamiast o wiele wolniejszego HDD

Laptop wyposażony jest w matową matrycę, co zapobiega odbijaniu obrazu na ekranie. Pozostałe komponenty są standardowe dla większości laptopów: kamera HD, mikrofon, łączność bezprzewodowa oraz Bluetooth, 3 złącza USB oraz jedno HDMI. Na laptopie standardowo zainstalowany jest Windows 10 pro. W chwili pasania artykułu za laptopa trzeba zapłacić ok. 5000zł. Czy laptop jest wart swojej ceny? Cóż, zostawiam to każdemu do własnej oceny, należy jednak podkreślić, że jest to nowoczesny komputer w niewygórowanej (jak na laptopy biznesowe) cenie. Toshiba wysoko zawiesiła poprzeczkę konkurentom.