Lenovo ThinkPad X12 Detachable: wszechstronny notebook z odłączaną klawiaturą

Wszechstronność i mobilność to cechy notebooków, których powinniśmy poszukiwać w rozwiązaniach do zastosowań profesjonalnych. W tej sytuacji nasze potrzeby zaspokaja przedsiębiorstwo Lenovo, które w swojej ofercie posiada model ThinkPad X12 Detachable. Jest to mobilny komputer i tablet w jednym, dający możliwość swobodnej konfiguracji z wyjątkowo cienką obudową. Odłączany ekran w połączeniu z 12-calową matrycą IPS i kartą graficzną Iris X daje jeden z najbardziej uniwersalnych zestawów na rynku. Co więcej warto wiedzieć przed zakupem tego urządzenia?

ThinkPad X12 Detachable to alternatywa dla drogich tabletów

Wszechstronność i mobilność to cechy notebooków, których powinniśmy poszukiwać w rozwiązaniach do zastosowań profesjonalnychPosiadanie tabletu to w biznesowym świecie spora wygoda. Dzisiejsze rozwiązania takie jak Lenovo ThinkPad X12 Detachable umożliwiają nam sprytne wyposażenie się zarówno w notebook z, tablet i szkicownik (więcej: icom-computer.pl). Odpinana klawiatura pozwala w kilka sekund zamienić urządzenie w tablet z wygodnym, dedykowanym rysikiem – dołączanym do zestawu.

Tablet choć będzie miał aż 12 cali, to jego waga będzie mieścić się w okolicach 840 gramów. Jeżeli dołączymy klawiaturę, to masa całkowita wyniesie 1,2 kg To wyjątkowo mało mając na uwadze wielkość ekranu i możliwości urządzenia. Bateria, na której będziemy pracować w trakcie wielodniowych podróży obsługuje tryb rapid charge. To oznacza, że naładujemy ją do pełna w zaledwie 1 godzinę. Rozładowanie zajmie nam aż 10 godzin, co wystarczy na cały dzień spotkań i pracę bez zmartwień o stan notebooka. 

Specyfikacja, która gwarantuje wysoką wydajność

W urządzeniu Detachable ThinkPad X12 od Lenovo mieści się zestaw komponentów, które usprawniają pracę w znaczący sposób:

  • procesor: Intel Core i7 vPro (jednostka 11. generacji),
  • karta graficzna: Intel Iris X,
  • pamięć operacyjna: do 16 GB LPDDR4x,
  • dysk SSD: do 1 TB NVMe,
  • matryca 12,3” IPS w rozdzielczości FHD+ (1920 x 1280), 400 nitów, szkło Gorilla Glass.