Lenovo ThinkPad T590 – laptop z pojemną baterią

W poszukiwaniu laptopa, który będzie dobrym kompanem w podróży, znaleźliśmy jeden z nowych modeli od Lenovo. Jest to komputer o oznaczeniu T590, a należy to popularnej biznesowej serii ThinkPad. Jest więc dedykowany przede wszystkim dla pracowników, dla firm, a także dla projektantów, inżynierów i tym podobnych.

Co daje komfort w podróży z laptopem?

W poszukiwaniu laptopa, który będzie dobrym kompanem w podróży, znaleźliśmy jeden z nowych modeli od Lenovo

Autor zdjęcia: lenovo.com

Pracownicy, którzy dużo używają swoich maszyn w terenie, lub też często wyjeżdżają w delegacje, nie zawsze mają jak i gdzie podładować baterie w swoich komputerach. Czy Lenovo ThinkPad T590 rozwiązuje tą kwestię w jakiś niecodzienny sposób? Otóż w pewnym sensie można tak powiedzieć. Na pokładzie znajdujemy bowiem bardzo pojemną baterię. Ma ona aż 57 watogodzin, co według testów MobileMark z 2014 roku powinno wystarczyć nawet na 15 godzin użytkowania, oczywiście przy niskim poborze mocy.

Jak wycisnąć z komputera jak najwyżej?

Aby sprzęt jak najdłużej działał na baterii, należy uruchomić tryb niskiego poboru mocy. Wtedy procesor przechodzi w specjalny tryb spoczynkowy, oferuje minimalną moc. W przypadku Lenovo ThinkPad T590 będzie to odpowiednio 1.60 GHz lub 1.80 GHz, zależy jaki procesor mamy na pokładzie. Dostępne są tutaj dwa z rodziny Intel Core, oba posiadają cztery rdzenie. Oprócz tego należy powstrzymać się z uruchamianiem prądożernych aplikacji, a komputer na pewno odwdzięczy nam się bardzo długim czasem działania, który spokojnie sięgnie jednej doby.

Warto tutaj zaznaczyć, że Lenovo ThinkPad T590 posiada też specjalny tryb szybkiego ładowania baterii. Nazywa się on Rapid Charge i pozwala na ładowanie akumulatora z wykorzystaniem mocy 65 watów. Dzięki temu można podładować znacznie baterię nawet wtedy, gdy dostęp do gniazdka mamy przez bardzo krótki czas.