Lenovo ThinkPad T14 Gen 2: Intel 11 gen, 14″ IPS, dźwięk Dolby

Seria Lenovo ThinkPad T14 została dumnie rozpoczęta z procesorami marki AMD. W drugiej odsłonie tego notebooka mamy do czynienia z rozwiązaniami od Intela, a także NVIDIA GeForce. Na pokładzie znalazł się pojemny dysk SSD oraz pamięć RAM DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Całość działa w połączeniu z ekranem o przekątnej 14” w wybranej rozdzielczości – Full HD lub 4K (3840 x 2160) – matryca IPS. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi szczegółami oraz wynikami, jakie osiąga to urządzenie w praktyce.

Nowoczesny system operacyjny połączony z wydajną konfiguracją

Seria Lenovo ThinkPad T14 została dumnie rozpoczęta z procesorami marki AMD. W drugiej odsłonie tego notebooka mamy do czynienia z rozwiązaniami od Intela, a także NVIDIA GeForceLenovo ThinkPad T14 Gen 2 (http://icom-computer.pl/lenovo-thinkpad-t14-gen-2-co-go-wyroznia-na-rynku/) został wyposażony w system microsoftu Windows 10 do zastosowań profesjonalnych. Poza tym oprogramowaniem, otrzymujemy wsparcie dla stacji dokujących ThinkPad Thunderbolt , ekran w technologii Dolby Vision lub PrivacyGuard, czytnik linii papilarnych i moduł dTPM 2.0.

W kwestii portów producent postarał się o to, aby być na bieżąco. Znajdziemy tutaj czytnik kart pamięci microSD, 2x USB-A 3.1 Gen 1, 2x USB-C Thunderbolt 3, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, HDMI 2.0, RJ-45. Opcjonalnie możemy zakupić czytnik kart chipowych.

Wydajność całego systemu zapewniać będzie procesor z serii Tiger Lake. Jedenasta generacja Intela daje w ręce 4 rdzenie i 8 wątków. Mobilny procesor jest wspierany przez wybrany układ graficzny – zintegrowany Intel UHD + Intel Iris Xe lub NVIDIA GeForce MX450. Za sprawne przetwarzanie danych odpowiada pamięć RAM DDR4 3200 MHz do 48 GB przylutowana do płyty głównej oraz DIMM.

Dźwięk i obraz wysokiej jakości – o matrycy IPS i technologii Dolby

Obecna w notebooku technologia Dolby Sound System pozwala na samodzielną manipulację tonacją dźwięku. To rozwiązanie, które spodoba się osobom lubiącym słuchać muzyki w trakcie wykonywania codziennych zadań. Matryca IPS to 14-calowy ekran działający w rozdzielczości FHD lub UHD. Może być wykonana w technologii Dolby Vision lub PrivacyGuard. Dostępne są wersje o jasności 300, 400 i 500 nitów. Jest również wersja dla grafików (UHD), która posiada 100% pokrycia palety kolorów Adobe sRGB.