Lenovo ThinkPad P43s

Prowadzenie własnego biznesu związane jest każdego dnia z wieloma zajęciami, których kontrolowanie może przytłaczać. Jednak by ułatwić sobie pracę warto wyposażyć się w laptopa, który stanowi nieoceniona narzędzie pod praktycznie każdym względem. W dzisiejszych czasach można coraz to więcej usłyszeć na temat powstających całych serii laptopów biznesowych, które stworzone został w tym właśnie celu. Urządzeniem, którym zdecydowanie warto się zainteresować jest Lenovo ThinkPad P43s.

 Na co warto zwrócić uwagę?

Prowadzenie własnego biznesu związane jest każdego dnia z wieloma zajęciami, których kontrolowanie może przytłaczaćNajważniejszym aspektem, który powinien mieć pierwszorzędne znaczenie jest moc obliczeniowa sprzętu, za co odpowiedzialne są z kolei podzespoły, które znajdziemy wewnątrz. Lenovo ThinkPad P43s posiada przede wszystkim niezwykle wydajny procesor z rodziny Intel Core i7 oznaczony numerem 8665U. Jest to typ procesora niskonapięciowego, który w wypadku mało intensywnej pracy pobiera mało energii, jednak swoją moc jest w stanie pokazać gdy jest ona niezbędna. Procesor ten legitymuje się czterema fizycznymi rdzeniami, których bazowe taktowanie wynosi 1,9 GHz osiągające maksymalnie nawet 4,8 GHz.

Ponadto w laptopie odnajdziemy 16 GB najnowszej pamięci RAM typu DDR4, której taktowanie to wartość 2400 MHz. Takie zestawienie obu tych komponentów gwarantuje, że sprzęt sprawdzi się nawet podczas najbardziej wymagających zajęć.

Cechy użytkowe

Oprócz aspektów typowo wydajnościowych warto także zwrócić uwagę na cechy użytkowe. W Lenovo ThinkPad P43s zastosowano matrycę o przekątnej 14 cala i rozdzielczości WQHD (https://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_display_resolution). Dobre odwzorowanie kolorów, szerokie kąty widzenia gwarantuje komfort pracy na wysokim poziomie.

Na pochwałę i wyróżnienie zasługuje dostępność dysku SSD o pojemności aż 1 TB, dzięki czemu samo działanie aplikacji i systemu operacyjnego jest znacznie usprawnione. Narzekać nie można również na ilość dostępnych złącz – bez problemu podłączymy kilka urządzeń w jednej chwili.

 

Obraz z psref.lenovo.com