Lenovo ThinkPad P43s: Stacja robocza z Whiskey Lake

Rynek nowoczesnych notebooków prężnie się rozwija. Dzisiaj wydajnością dorównują komputerom stacjonarnym. Przedsiębiorstwo Lenovo nie pozostaje w tyle i cały czas rozszerza swoją ofertę o coraz atrakcyjniejsze propozycje. Jedną z nich jest mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad P43s, w której znalazł się procesor Whiskey Lake, karta graficzna Nvidia Quadro, a także dysk SSD PCIe. W pracy przyda się szereg zabezpieczeń i matryca realistycznie odwzorowująca kolory.

Lenovo ThinkPad P43s: do pracy, multimediów i precyzyjnych zadań

Lenovo ThinkPad P43s to sprzęt, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkownikówLenovo ThinkPad P43s to sprzęt, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników (http://www.thinkpady.pl/lenovo-thinkpad/lenovo-thinkpad-p43s-mobilny-i7-vpro-179-mm-grubosci-14/). Przygotowany z myślą o zastosowaniu specjalistycznym zdobył przeszło 9 certyfikatów niezależnych producentów oprogramowania. Jego energooszczędność poświadczają certyfikaty ekologiczne: EPEAT, ENERGY STAR I GREENGUARD. Zamontowana w nim bateria 50 Wh obsługuje technologię Rapid Charge pozwalając na użytkowanie przez całe 15 godzin.

Wybierając wyświetlacz IPS z Dolby Vision WQHD zgodny w 100% z gamą kolorów Adobe uświadczymy niepowtarzalnej pełni barw i wysokiej jasności 500 nitów. Alternatywnie możemy zdecydować się na FHD IPS 250 nitów, dotykowy FHD 300 nitów, niskonapięciowy IPS czy z funkcją PrivacyGuard. W każdej wyświetlacz występuje jako 14-calowa matryca.

Producent w P43s daje nam do wyboru procesory z serii Intel Core i5 oraz i7 (również ze wsparciem dla vPro), od 8 do 32 GB RAM DDR4 (przylutowanej DIMM lub zwykłej), do 2 TB pamięci masowej PCIe SSD. W każdej konfiguracji otrzymujemy kartę graficzną przystosowaną do obsługi aplikacji generujących wideo, modele i grafikę: NVIDIA Quadro P520 z 2GB vRAM GDDR5. O dobre doświadczenie z użytkowania stacji roboczej lenovo zadbają zabezpieczenia: dTPM 2.0, ThinkShutter, czytnik linii papilarnych i seria portów: USB 3.1, USB-C Thunderbolt 3, USB-C zasilacza, dwa czytniki kart pamięci, NFC oraz WLAN Intel 802.11 ac 2 x 2.

Obraz z lenovo.com