Lenovo ThinkPad P14s AMD Gen 2

Lenovo ThinkPad P14s AMD Gen 2 to druga generacja świetnej stacji roboczej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania technologiczne przygotowane przez firmę AMD. Dzięki temu firma Lenovo była w stanie uzyskać niezwykle wydajny przenośny komputer przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. 

Lenovo ThinkPad P14s AMD Gen 2 to druga generacja świetnej stacji roboczej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania technologiczne przygotowane przez firmę AMDJuż w pierwszej wersji Lenovo Thinkpad P14 był wyposażony w niezwykle wydajne podzespoły, jednak to druga wersja pokazuje najwyższy standard jeżeli chodzi o tego typu sprzęt. Trzeba zaznaczyć, że ten model jest pierwszą stacją roboczą wykonaną przez firmę Lenovo z umieszczonymi w niej układami wykonanymi przez firmę AMD. Wewnątrz komputera znazał się procesor AMD Ryzen 7 Pro 5850U oraz układ graficzny AMD Radeon Vega 8. Dzięki takim komponentom uzyskujemy wysoką wydajność we wszelakich programach wykorzystywanych przez profesjonalnych urzytkowników. Pamięć RAM, jaką dysponuje stacja to od 32 GB do maksymalnie 48 GB, co z pewnością wystarczy każdemu, komu przyjdzie korzystać z tego komputera. Przestrzeń dyskowa, jaka zostaje udostępniona dla osób korzystających z nowego ThinkPada to w zależności od konfiguracji 1000 GB do 2000 GB, wszystko to na super szybkim dysku SSD w technologii M.2.

Praca na tej stacji będzie niezwykle wygodna dzięki 14-calowej matowej matrycy IPS o rozdzielczości 4K UHD, czyli 3840 × 2160. Zapewnia ona komfort pracy nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach czy na zewnątrz. Klawiatura, z jakiej będziemy korzystać, cechuje się wygodnym skokiem klawiszy oraz sensowną wielkością tych, że. W ciemnym pokoju świetnie sprawdzi się wbudowane podświetlenie. Pracować na komputerze będziemy mogli, nawet nie posiadając myszki, ponieważ jest wyposażony w duży wygodny touchpad oraz klasyczny dla serii ThinkPad trackpoin umieszczony na środku klawiatury między klawiszami. Jako że jest to urządzenie dla użytkownika profesjonalnego, warto powiedzieć, że komputer posiada bogaty zestaw, złącz.