Lenovo ThinkPad L14 – wydajne laptopy biznesowe

Wybór laptopa biznesowego powinien stanowić jedną z ważniejszych kwestii przede wszystkim u przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego narzędzia do kontrolowania wielu aspektów firmy. Decydując się na zakup urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, którymi należy się kierować.

Wydajność

Pierwszym, a zarazem fundamentalnym elementem podczas wyboru laptopa biznesowego jest jego wydajnośćPierwszym, a zarazem fundamentalnym elementem podczas wyboru laptopa biznesowego jest jego wydajność. To od niej zależeć będą możliwości sprzętu, a co za tym idzie komfort pracy. Poszukiwania modelu laptopa należy rozpocząć od zwrócenia uwagi na podzespoły znajdujące się wewnątrz. To one mają właśnie wpływ na wydajność.

Procesor jest zdecydowanie przodującym komponentem, który odpowiada za moc obliczeniową. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na takie podstawy jak liczba rdzeni czy taktowania zegara. Minimum, który przydaje się do codziennego użytkowania laptopa to 4 rdzenie, których taktowanie będzie na poziomie około 3-3,5 GHz.

Nieco uwagi należy poświęcić również pamięci RAM. Tutaj zwróćmy uwagę głównie na ilość dostępnej pamięci oraz rodzaj zastosowanych kości. 8 GB jest absolutnym minimum, a mniejsza ilość może skutkować spadkami wydajności.

Seria laptopów

Seria laptopów biznesowych Lenovo ThinkPad L14 idealnie wpisuje się w schemat urządzenia typowo roboczego. Wydajność w tej serii zagwarantowana jest przede wszystkim dzięki procesorowi 10. generacji Intel Core – Comet Lake. Procesory te radzą sobie bardzo dobrze pod dużym obciążeniem, co sprawia, że świetnie odnajdują się w profesjonalnych zastosowaniach. Wszystkie dodatkowo wspierane jest przez pamięci DDR4. Jej ilość zależna jest od konfiguracji jaką dobierzemy. Ponadto odnajdziemy tu również dysk SSD o maksymalnej pojemności 1 TB.

Na pochwałę zasługuje także czas pracy na baterii. Wedle danych producenta wynosi on maksymalnie 14 godzin co jest dobrym wynikiem.

Coffee obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com