Lenovo ThinkPad L14: Ulepszona wersja L490 na 2020

Urządzania z serii ThinkPad L charakteryzuje wysoka wydajność, innowacyjna funkcjonalność i perfekcyjny stosunek jakości do ceny. Pierwotnie były one zalecane dla osób, które korzystały z laptopa raczej w pomieszczeniach przy źródle zasilania. Obecnie problem ten został zniwelowany przez wyposażenie notebooków w pojemne akumulatory pozwalające na czas pracy do 15 godzin. W nowym Lenovo ThinkPad L14 (www.helper-it.pl) możemy liczyć na procesor 10. gen. Intel, dysk SSD i poszerzony pakiet zabezpieczeń. 

Lenovo ThinkPad L – Notebook ulepszany z każdą generacją

Urządzania z serii ThinkPad L charakteryzuje wysoka wydajność, innowacyjna funkcjonalność i perfekcyjny stosunek jakości do cenyWizualnie laptop nie odbiega od swoich poprzedników. Jak z każdą kolejną generacją – minimalnie zmniejszono całkowitą masę i obcięto ramki wokół ekranu. Sam ekran ma przekątną 14 cali i dostępny jest w trzech wariantach: FHD IPS dotykowym (300 nitów), FHD IPS zwykłym (250 nitów), HD zwykłym (250 nitów). O komfortowe doświadczenie w trakcie użytkowania zadba technologia Dolby Audio Premium, dwa mikrofony dalekiego zasięgu, kamerka 720p HD, a także szybka łączność Intel Wi-Fi 6 AX201.

W kwestii portów trzeba przyznać, że Lenovo potrafi zaskoczyć. Udało się bowiem umieścić 2 porty USB-C, czytnik kart pamięci, 2 porty USB 3.1 Gen 1, złącze HDMI, combo audio i Ethernet. Mobilna maszyna pracować będzie dzięki wydajnym komponentom, których lista prezentuje się w sposób następujący:

  • procesor: Intel 10. gen., 2-rdzeniowy i3-10110U, 4-rdzeniowy  i5-10210U, 4-rdzeniowy i7-10510U,
  • grafika: zintegrowana z procesorem Intel UHD Graphics,
  • pamięć operacyjna RAM: 8, 12 lub 16 GB DDR4 2600 MHz,
  • dysk twardy: tylko jeden – SSD PCIe o pojemności maks. 1 TB.

Poza tym czekają na nas udogodnienia w postaci podświetlenia LED wodoodpornej klawiatury, wsparcia dla dokowania przez USB-C i dokowania mechanicznego. Przy pracy w bardziej ryzykownych miejscach wspomoże nas moduł TPM 2.0, gniazdo linki Kensington, FIDO, kamerka na podczerwień, czytnik linii papilarnych i zasłonka ThinkShutter.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com