Lenovo ThinkBook 16p G2

Firma Lenovo po raz kolejny prezentuje świetny notebook z rodziny ThinkBook, jest to już druga generacja świetnie przyjętego modelu 16p. Tym razem możemy liczyć na poprawę wszelakich mankamentów poprzedniej rewizji oraz na całkowicie nowe rozwiązania, które tutaj zaimplementowane. 

Firma Lenovo po raz kolejny prezentuje świetny notebook z rodziny ThinkBook, jest to już druga generacja świetnie przyjętego modelu 16p.Jest to przenośny komputer, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Podzespoły, z jakimi mamy tu do czynienia to absolutny top tego, co możemy znaleźć na rynku. Bardzo ważnym elementem jest dedykowany układ graficzny dostarczony przez firmę nVidia, modelem tym jest GeForce RTX 3060 wyposażona w 6 GB pamięci graficznej. Zaraz obok znajdziemy szybki ośmiordzeniowy procesor Ryzen 7 5800H wykonany przez firmę AMD. Wszystko to zwieńcza 16 GB pamięci RAM w technologii DDR4. Na tym laptopie dane będziemy przechowywali na super szybkim dyski SSD M.2 o pojemności 1000 GB.  Dzięki takim podzespołom będziemy mogli bez problemu pracować w nawet najbardziej wymagających programach bez martwienia się o wydajność.

Wyciągając Lenovo ThinkBook 16p G2 z pudełka, ukaże się nam smukły i elegancki komputer, który świetnie będzie zdobił nasze biurowe czy domowe stanowisko pracy. Po otworzeniu klapy pierwsze co rzuca się w oczy to 16-calowa matowa matryca o rozdzielczości 4K (2560 × 1600), ekran wypełnia praktycznie całość górnej klapy. Poniżej za to mamy wygodną klawiaturę o pełnym zakresie przycisków włączając w to klawiaturę numeryczną, cała jest podświetlana, co ułatwi nam prace w ciemnych pomieszczeniach. Przy klawiaturze jest też duży touchpad, dzięki któremu będzie możliwa praca nawet bez wykorzystania myszki.

Wybierając ten komputer, możemy liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz o to, że producenci zadbali o każdy najmniejszy szczegół podczas produkcji tego komputera. Sprzęt ten jest przystosowany do pracy w podróży dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów.