Dell Precision 15 7530

Praca mobilna staje się zajęciem dość często wybieranym szczególnie wśród młodych osób. Związane jest to bezpośrednio z rozwojem technologicznym komputerów oraz internetu. Jednakże by praca z laptopem mogła przynosić efekty niezbędny jest dobór odpowiedniego sprzętu, który będzie dobrze sprawować się w każdej sytuacji. 

Jakiego laptopa wybrać?

Wybór laptopa jest nie lada wyzwaniem i jest on związany z doborem podzespołów

Autor zdjęcia: dell.com

Wybór laptopa jest nie lada wyzwaniem i jest on związany z doborem podzespołów. W tej kwestii trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na procesor, który stanowi najważniejszy element w całym urządzeniu. Procesor posiadający 4 fizyczne rdzenie, taktowane zegarem co najmniej 2,5 GHz będzie dobrze wydajnym sprzętem, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Ponadto za samą wydajność odpowiada również pamięć RAM. Zbyt mała ilość RAM-u może oznaczać ogólny spadek wydajności laptopa. By temu zapobiec nie warto brać urządzenia z ilością pamięci mniejszą niż 8 GB. W zależności od konstrukcji laptopa, rodzajem pamięci RAM jest DDR3 bądź DDR4. W przypadku DDR4 taktowania pamięci są znacznie wyższe, co przekłada się na większą wydajność laptopa. Warto więc celować bezpośrednio w ten rodzaj pamięci. Dla dobrej i efektywnej pracy warto zaopatrzyć się w dysk SSD, który stanowi ważny dodatek dla podstawowego dysku twardego HDD.

Jaki model wybrać?

Na rynku można spotkać dziesiątki, jak i nie tysiące modeli, które sprawdzą się w zadaniach typowo roboczych. Jednym z takich modeli jest Dell Precision 15 7530. Laptop cechuje się bardzo wydajnym procesorem Intel Core i5,i7 bądź i9. W zależności od wyboru procesora może posiadać on 4 bądź 6 rdzeni. Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM to ta może zostać rozszerzona aż do 128 GB. W zależności od potrzeb użytkownika, wyświetlacz może obsługiwać rozdzielczość Full HD lub 4K. Sam obraz wyświetlany jest na 15,6 calowej matrycy IPS. Oprócz szeregu parametrów odpowiedzialnych za wydajność, Dell Precision 15 7530 jest jednostką, która została idealnie zabezpieczona, posiadając przy tym dużą ilość złączy.