Dell Precision 15 7530

Wybierając laptopa do pracy trzeba zwrócić uwagę na szereg elementów, które mają decydujący wpływ na to jak komfortowa będzie praca z urządzeniem. Laptop jako narzędzie pracy musi być niezawodne i zawsze gotowe do pracy.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając laptopa do pracy trzeba zwrócić uwagę na szereg elementów, które mają decydujący wpływ na to jak komfortowa będzie praca z urządzeniem

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa? Przede wszystkim istotny aspekt stanowi wydajność laptopa. W tej materii odpowiedzialne są za to podzespoły w jakie zostało wyposażone urządzenie. Procesor stanowi główny element i odpowiada za wszelkie operacje obliczeniowe. Ponadto ważna może okazać się ilość pamięci RAM oraz jej taktowanie. Minimum, które sprawdzi się podczas typowych i prostych zadań będzie 8 GB. Jeśli zaś chodzi o taktowanie to tu sprawa wygląda całkowicie inaczej. Samo taktowanie jest uzależnione od rodzaju pamięci. Najnowsze pamięci DDR obsługują taktowania od 2133 MHz. Warto więc poszukiwać właśnie takich pamięci. Będą one przede wszystkim szybkie i wydajne.

Ponadto baczną uwagę mieć na dysk jaki znajduje się w laptopie. Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest urządzenie z dwoma dyskami: HDD oraz SSD. Pierwszy z nich stanowi typowy nośnik danych o dużej pojemności. Jeśli zaś mowa o dysku SSD to ten jest świetnym sposobem na przyspieszenie wszelkich operacji wykonywanych na laptopie. Ponadto instalacja systemu operacyjnego na dysku SSD znacznie zwiększy wydajność systemu.

Model- jaki wybrać?

Jednym z godnych uwagi modeli laptopów jest Dell Precision 15 7530 (więcej). Model ten charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wydajnym procesorem z serii Intel Core i5, i7 bądź i9. Jednostki te w zależności od doboru posiadają 4 bądź 6 fizycznych rdzeni. Warto podkreślić również bardzo ważną rolę pamięci RAM, której ilość to maksymalnie 128 GB, którą można umieścić w 4 slotach. W zależności od preferencji laptop może zostać wyposażony w dodatkową kartę graficzną. Obsługiwana rozdzielczość to Full HD lub 4K w zależności od wyboru konfiguracji.