Dell Precision 15 3530 – model z dedykowaną grafiką dla biznesu

Niewiele spotykamy laptopów biznesowych, które zawierają jakieś dodatkowe, atrakcyjne funkcjonalności. Takimi może być na przykład dedykowana karta graficzna. Tak się składa, że model Dell Precision 15 3530 taką właśnie posiada i dlatego postanowiliśmy napisać o nim kilka słów.

Co znajdziemy w środku?

Niewiele spotykamy laptopów biznesowych, które zawierają jakieś dodatkowe, atrakcyjne funkcjonalności

Autor zdjęcia: dell.com

Laptop posiada bardzo szybko procesor Intel Core i7-8750H który rozpędza się aż do 4.10 GHz. Posiada on cztery rdzenie, więc możemy się spodziewać, że komputer będzie naprawdę wydajny. Jeżeli zestawimy do dodatkowo z 16 GB pamięci RAM, to widzimy że mamy do czynienia z całkiem nietuzinkowym sprzętem. Dell Precision 15 3530 ma dodatkowo dysk twardy typu SSD, którego pojemność to aż 512 GB. To powinno nam wystarczyć na wszystko, co składuje się zazwyczaj na takich komputerach. Jednak to nie wszystko, bo gdybyśmy w przyszłości chcieli dodatkowo komputer rozbudować, to możemy bez problemu podwoić jego pamięć operacyjną aż do 32 GB.

Dodatkowe funkcje

Wspominaliśmy już, że komputer posiada dedykowaną kartę graficzną, a nie – jak większość biznesowych modeli – tylko zintegrowaną. Dlatego też warto przyjrzeć się temu bliżej. Nie oznacza to oczywiście, że na laptopie możemy grać w gry – karta tu zainstalowana nadaje się przede wszystkim do programów, które wymagają renderingu 3D. Karta to nVidia Quadro P600, którą spotykamy dość często w laptopach nieco wyższej klasy, jednak jej obecność w tym właśnie modelu bardzo dobrze o nim świadczy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ekran 15,6 cali, który wyświetla rozdzielczość Full HD.

Zakup takiego komputera z pewnością nam się opłaci. Dell Precision 15 3530 kosztuje obecnie nieco ponad siedem tysięcy złotych (http://www.merlinelektronika.pl/dell-precision-15-3530-laptop-biznesowy-z-dedykowana-grafika/), co nie jest tak dużą kwotą, biorąc pod uwagę że często urządzenia te kupują firmy, a później wypożyczają je swoim pracownikom na czas ich zatrudnienia w danej firmie.