Dell Latitude 3380- dobry laptop w rozsądnej cenie

Komputery przenośne występują w różnych konfiguracjach. Najczęściej konsumenci potrzebują jednak laptopa jak najbardziej uniwersalnego. Jest to laptop, który z jednej strony nie jest zbyt duży, przez co faktycznie można mówić o tym, że można go ze sobą wszędzie zabrać, ale nie przybiera przy tym zbyt mikroskopijnej wielkości. Z drugiej strony pole manewru użytkownika powinno być jak najszersze. Nie może więc być to laptop, który poradzi sobie tylko i wyłącznie z obsługą przeglądarki internetowej oraz edytora tekstu. Wbrew pozorom trzeba się naszukać, by znaleźć laptopa o opisanych wyżej cechach. Nie jest to zarzut w stronę producentów, a raczej stwierdzenie faktu, iż produkowane są różne kategorie sprzętu. Nie można się pomylić i zamiast laptopa codziennego kupić laptopa służącego tylko i wyłącznie do zaspokajania podstawowych potrzeb w podróży.

Doskonały przykład

Komputery przenośne występują w różnych konfiguracjach. Najczęściej konsumenci potrzebują jednak laptopa jak najbardziej uniwersalnego

Autor zdjęcia: dell.com

Doskonałym przykładem laptopa, który można wykorzystywać do codziennych zadań jest Dell Latitude 3380. Jest to komputer ze średniej półki cenowej, a więc chyba najlepszej do zaproponowania osobom, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań. Zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale i poprawne działanie. Nie można jednak mówić o komputerze bez podania jego specyfikacji technicznej. Procesor Intel Core i3 z 2,0Ghz jest optymalnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o szybkość działania. Dzięki nie mu nie występują uciążliwe zacięcia. Karata grafiki dostosowana jest także do potrzeb zwykłego użytkownika i pozwala na obsługę niektórych gier. Pamięć RAM to 4GB, co wydaje się także standardem.

Jak widać wspomniany komputer zapewnia komfort pracy, przy czym nie wyróżnia się niczym szczególnych. Chyba właśnie o to chodzi przeciętnemu użytkownikowi. Na pewno, jeżeli ktoś jest zainteresowany tą kategorią sprzętu, powinien szukać albo tego rozwiązania, albo bardzo podobnych.